Prejsť na obsah

Veľtrh Profesia days 2016

Sieť EURES Slovensko ako exkluzívny partner veľtrhu Profesia days 2016 ponúkla svoje bezplatné služby v oblasti pracovnej mobility.  V priestoroch Incheba Expo v Bratislave sa veľtrh uskutočnil 17. – 18. 2. 2016. Uchádzači o prácu v zahraničí  mali možnosť stretnúť sa vo výstavnom stánku siete EURES so zástupcami zahraničných spoločností. Cieľom bolo osloviť potenciálnych kandidátov na rôzne pracovné pozície v Českej republike, Rakúsku, Nemecku, Holandsku, Belgicku a Grécku. Zástupcovia spoločností Orizon GmBH (Nemecko), BIPA Parfumerien (Rakúsko), MSE Personal Service AG (Rakúsko), holandských zamestnávateľov FridayEuro Tech Techwork b.v., Sagius Uitzenders b.v. a  EMS-uitzendgroep bv na veľtrhu viedli osobné pohovory s desiatkami záujemcov o prácu v ich spoločnostiach, informovali o podmienkach výkonu práce v zahraničí, ale aj o požiadavkách, ktoré kladú na uchádzačov o jednotlivé pozície.
Veľtrhu Profesia days sa aj tento rok zúčastnili EURES poradcovia z Nemecka, Rakúska a Českej republiky. Návštevníkov veľtrhu informovali predovšetkým o situácii na trhu práce a o voľných pracovných miestach v jednotlivých odvetviach. Tiež poskytovali informácie o životných a pracovných podmienkach vo svojej krajine. Vhodným uchádzačom, ktorí prejavili seriózny záujem o prácu, ponúkli aktívnu pomoc pri hľadaní pracovného uplatnenia.

Záujem zo strany návštevníkov veľtrhu bol prevažne o prácu v stavebnom priemysle, IT, administratíve, ale aj o pracovné ponuky pre opatrovateľky.  Stánok siete EURES navštívilo veľa študentov a absolventov vysokých škôl. Informovali sme ich o možnosti zapojenia sa do projektu pracovnej mobility mladých ľudí vo veku 18 – 35 rokov. Uvedený projekt sa realizuje pod názvom  „Your First EURES Job“.