Prejsť na obsah

Študenti na letnej brigáde pre Deutsche Post

Leto býva pre mnohých študentov ideálnou príležitosťou nielen na oddych, ale aj možnosťou na zlepšenie finančnej situácie formou brigád. Ponuka letných brigád býva bohatá a rôznorodá. V lete roku 2018 si vďaka spolupráci siete EURES Slovensko s nemeckou spoločnosťou Deutsche Post  15 študentov zo Slovenska vyskúšalo prácu poštového doručovateľa.

Kristián našiel ponuku určenú pre študentov na portáli eures.sk. Neváhal a poslal svoj životopis EURES poradkyni, ktorá spolupracuje s pánom Wernerom Schmidtom, dlhoročným zamestnancom spoločnosti Deutsche Post. Pán Schmidt je zodpovedný za nábor nových zamestnancov. Neobmedzuje sa však len na nábor, ale novým zamestnancom pomáha riešiť akékoľvek problémy spojené s pobytom a prácou. Hneď po zaslaní životopisu nasledoval vstupný pohovor prostredníctvom Skype, ktorý  Kristián úspešne zvládol aj vďaka jeho veľmi dobrej znalosti nemeckého jazyka. Po vzájomnej dohode nastúpil ako doručovateľ ešte koncom júna.

Spoločnosť Deutsche Post je významným nemeckým zamestnávateľom, ktorý ponúka svojim zamestnancom veľmi dobré pracovné podmienky. Potvrdil to aj pán Rastislav, ktorý  pre spoločnosť pracuje na trvalý pracovný pomer už vyše roka. Zo Slovenska do Nemecka sa presťahoval aj so svojou rodinou.  Pán Rastislav má svoju prácu evidentne rád.  Peter Riese zo spoločnosti Deutsche Post o ňom hovorí, že je výborný zamestnanec, akých by si želal ďalšie desiatky.

Spolupráca siete EURES Slovensko a Deutsche Post priniesla po roku od jej začatia reálne výsledky. Len v lete 2018 táto spoločnosť zamestnala 15 slovenských študentov, pričom sa ich o prácu uchádzalo oveľa viac. Žiaľ, ubytovanie vo Frankfurte a okolitých mestách nie je lacné a je potrebné hľadať si ho v dostatočnom predstihu. To bol aj dôvod, prečo ďalších desať študentov, ktorí prešli výberovým pohovorom u p. Schmidta, nemohlo nastúpiť do práce. Preto ak budete uvažovať o letnej brigáde, začnite  s hľadaním v  dostatočnom predstihu, kedy je ešte šanca nájsť cenovo prijateľné ubytovacie kapacity.