Prejsť na obsah

Sieť EURES špeciálnym partnerom veľtrhu Kariéra EXPO

Na druhom ročníku veľtrhu pracovných príležitostí v bratislavskej Starej tržnici mala svoj stánok aj sieť EURES Slovensko ako špeciálny partner Kariéra EXPO. Návštevníkom veľtrhu sme priniesli bohatú ponuku pracovných príležitostí v krajinách EÚ/EHP a vo Švajčiarsku.

Dňa 11.10.2023 od deviatej do devätnástej hodiny prešlo bránami veľtrhu Kariéra EXPO 6 tisíc návštevníkov. Využili tak príležitosť stretnúť sa so zástupcami viac ako 60-tich rôznych zamestnávateľov. Stánok siete EURES Slovensko navštívili stovky záujemcov o prácu v zahraničí. EURES poradcovia im poskytli informácie o bezplatných službách v oblasti pracovnej mobility v Európe, voľných pracovných miestach, ale aj množstvo rád a odporúčaní užitočných pri hľadaní práce.

O čo bol najväčší záujem?

Návštevníci stánku prejavili záujem o prácu v rôznych oblastiach, od výroby alebo práce v skladoch až po výskumnú činnosť. Záujem bol predovšetkým o prácu v anglicky hovoriacich krajinách, ale aj v Rakúsku a Nemecku. Študentov oslovili možnosti brigád, dobrovoľníctva alebo stáží. Tí jazykovo zdatní, s vysokoškolským vzdelaním, ocenili aj informácie o možnostiach pracovného uplatnenia v rôznych európskych inštitúciách.

EURES poradcovia s potešením zaznamenali neustále rastúcu jazykovú vybavenosť uchádzačov o prácu v Európe. Znalosť cudzích jazykov je významným predpokladom pre nájdenie vhodného pracovného uplatnenia v zahraničí. Návštevníkov stánku siete EURES Slovensko zaujal, okrem iného, aj projekt finančnej podpory pracovnej mobility TMS. Prostredníctvom TMS môžu tí, ktorí chcú vycestovať za prácou mimo Slovenska, získať rôzne finančné príspevky. Ide o preplatenie nákladov súvisiacich s cestou na pracovný pohovor alebo presťahovanie. Nemenej zaujímavá bola pre návštevníkov možnosť získať prostredníctvom projektu preplatenie rôznych vzdelávacích kurzov potrebných pre zlepšenie ich zručností alebo vedomostí.

Návšteva Kariéra EXPO bola pre nás skvelou príležitosťou stretnúť sa osobne s potenciálnymi klientmi a prezentovať im naše bezplatné služby. Tie sú dostupné všetkým občanom EÚ/EHP, ktorí hľadajú informácie o európskom trhu práce alebo pracovné uplatnenie v niektorej z členských krajín.

Stretnutia s návštevníkmi Kariéra EXPO v Bratislave boli veľmi príjemné a zaujímavé. Ich atmosféru prinášame prostredníctvom našej fotogalérie a videa, ale aj a vo videu publikovanom spoločnosťou Kariéra. Tešíme sa na ďalšie ročníky veľtrhu pracovných príležitostí Kariéra EXPO na Slovensku.