Prejsť na obsah

Zber ovocia

Alanteen TilaID:17405

Pre označenie ponuky za obľúbenú je potrebné sa registrovať / prihlásiť. Obľúbené ponuky nájdete vo svojom profile.

Máš otázku k tejto pracovnej ponuke?

Pošli životopis

Pre funkcionalitu životopisov sa musíš

Alebo vypíš svoje kontaktné údaje a nahraj svoj vlastný životopis

Nahraj prílohy

Životopis úspešne odoslaný

Správa úspešne odoslaná

Miesto výkonu
Vlajka Fínsko
Fínsko | Paimio
Nástup do práce
15.05.2024 alebo dohodou
Ponúkaná mzda
9.61 EUR / hodinová mzda úkolová mzda / brutto
Druh pracovného pomeru
sezónna práca
Popis pracovnej ponuky:

Zber ovocia – jahôd, malín, černíc, hrachu, čiernych ríbezlí.

Samotná farma sa nachádza približne 11 km severne od mesta Paimio. Niektorí zamestnanci tu pracujú od mája do konca októbra, avšak hlavná sezóna je počas letných mesiacov mesiace júl – august. Obvyklé termíny nástupu sú 1.mája, 15.mája, 1. júna. 15.júna, prípadne dohodou. Zamestnávateľ zvykne zamestnávať aj študentov (od 1.júla do konca augusta), ktorí hľadajú letnú brigádu počas leta. Zamestnávateľ pestuje prevažne jahody a to na otvorenom poli (35 hektárov) a v skleníkoch (4 hektáre). Množstvo nazbieraných bobúľ sa zadáva rovno do počítača a následne v telefóne vidíte svoje nazbierané denné kilogramy. Z tohto prehľadu môžete potom vidieť, koľko ste zarobili. Kvalita bobúľ je najvyššou prioritou. V skleníkoch má každý pracovník svoj zberný príves. Na voľnom priestranstve používate veľký príves, ktorý vám uľahčí prácu. Bližšie informácie o zamestnávateľovi a samotnej práci na farme si môžete pozrieť v nižšie uvedenom videu.

Dátum platnosti do:
19.06.2024
Voľné pracovné miesta:
140
ISCO:
pomocný pracovník v rastlinnej výrobe
NACE:
pestovanie ostatných netrvácnych plodín
Požadované vzdelanie:
základná škola
Jazyk a úroveň ovládania:
anglický - A2 Používateľ základov jazyka
Pozícia vhodná pre absolventa:
áno
Zamestnávateľ ponúka:
  • fínska pracovná zmluva na 2-6 mesiacov
  • pre dobrých pracovníkov prísľub zamestnania aj na ďalšiu sezónu
  • 2x týždenne dopravu do miest Paimio / Lieto, kde si zamestnanci môžu nakúpiť potraviny. Menšie obchody sú tiež v pešej vzdialenosti od pracoviska.

Mzdové podmienky pre sezónnych pracovníkov v poľnohospodárstve na roky 2023–2024 podľa odborového zväzu – Industrial union

Zberové práce zamestnávateľ vypláca podľa vyzbieraných kilogramov (úkolová mzda). Naopak výsadbu a balenie platí hodinovou mzdou. Plat je v súlade s pravidlami kolektívnych zmlúv pre poľnohospodárske odvetvia. Pri úkolovej práci je zmluvná mzda založená na hodinovej sadzbe 9,61 EUR / hod., t.j. keď zberač dosiahne bežné tempo výkonu 10 kg bobúľ / hod. To znamená, pokiaľ za hodinu nazbierate viac, váš hodinový zárobok bude o to vyšší. Okrem toho v roku 2024 zamestnávatelia vyplácajú pracovníkom aj jednorazovú platbu vo výške 15 EUR za každý mesiac zamestnania, počas ktorého sezónny pracovník odpracoval aspoň 80 hodín.

Mzdy podľa skúseností

Ak nemáte predchádzajúce pracovné skúsenosti v agrosektore, minimálna mzda (90%) na orientačné obdobie je 8,65 EUR/hod. Mzdu za orientačné obdobie vám môže zamestnávateľ vyplácať maximálne 2 mesiace, aj to len za obdobie, počas ktorého sa skutočne zaúčate. Ak ste v minulosti u tohto zamestnávateľa pracovali nepretržite alebo v niekoľkých rôznych obdobiach spolu aspoň 10 mesiacov, zamestnávateľ zvýši vašu hodinovú mzdu o 4 – 30 % prémiu za odbornú spôsobilosť.

Zmluvný plat

So zamestnávateľom sa môžete dohodnúť aj na mzde na základe zmluvy. Mzdu v takom prípade musí zamestnávateľ s vami dohodnúť písomne v pracovnej zmluve ešte pred nástupom do práce. Napríklad odporúčanie pre zmluvný plat za zber jahôd v roku 2024 je 1,15 EUR/kg. Pri bežnej rýchlosti práce na dohodu 10 kg/hod. zamestnanec zarobí 11,54 EUR/hod., čo je o 20 % viac ako minimálna mzda 9,61 EUR.

V prípade záujmu sa ďalšie podrobnosti k podmienkam zamestnania pre sezónnych pracovníkov v poľnohospodárstve dozviete na portáli Industrial Union, ktorý je najväčším odborovým zväzom vo Fínsku.

Ubytovanie:
Náklady na ubytovanie: 5 EUR / noc. V izbách je 4-8 lôžok. Zamestnanci majú k dispozícii tiež spoločnú sprchu, WC a kuchynku.
Trvanie pracovného pomeru:
sezónna práca
Doplňujúce informácie:

Pozrite si tiež prehľad ostatných pracovných ponúk na sezónne práce. Ak potrebujete viac informácií o krajine, nájdete ich na našom webe v časti Životné a pracovné podmienky – Fínsko.

Kontakt:

Ak máte záujem o túto pracovnú pozíciu, kliknite na ikonu „POŠLI ŽIVOTOPIS“, vyplňte požadované informácie a pripojte životopis v anglickom jazyku. Po splnení kritérií vás budeme kontaktovať.

EURES poradca: Ing. Ján Gerát
Email: jan.gerat@upsvr.gov.sk
Telefón: 047/2441303