Prejsť na obsah

Sezónna práca/ brigáda na leto 2024

Úrad práce v NemeckuID:27094

Pre označenie ponuky za obľúbenú je potrebné sa registrovať / prihlásiť. Obľúbené ponuky nájdete vo svojom profile.

Máš otázku k tejto pracovnej ponuke?

Pošli životopis

Pre funkcionalitu životopisov sa musíš

Alebo vypíš svoje kontaktné údaje a nahraj svoj vlastný životopis

Nahraj prílohy

Životopis úspešne odoslaný

Správa úspešne odoslaná

Miesto výkonu
Vlajka Nemecko
Nemecko | Föhr, Sylt, Helgoland, Amrum, Fehmarn, Rügen, Usedom, Hindensee, Fischland-Darss-Zingst
Nástup do práce
dohodou
Ponúkaná mzda
12.41 EUR / hodinová mzda / brutto
Druh pracovného pomeru
sezónna práca
Popis pracovnej ponuky:

Študenti, či absolventi SOŠ, SŠ, VŠ pozor! Ponuka vhodná na leto i pre vás!

Centrála pre sprostredkovanie sezónnych pracovných síl (ZAV) v spolupráci so sieťou EURES Slovensko zabezpečuje i v tomto roku  priebežný nábor sezónnych pracovníkov v sektore turizmu a hotelierstva.
Nemecko  disponuje množstvom zaujímavých sezónnych ponúk  v tomto sektore. Nemeckí zamestnávatelia hľadajú sezónnych pracovníkov na obsadenie pracovných pozícií ako kuchár, čašník, raňajkový servis, v oblasti predaja (zmrzliny, občerstvenia, lístkov či suvenírov).  Hľadaní sú i záujemcovia pre upratovanie alebo výpomoc v kuchyni, ktorým postačuje základná znalosť nemeckého jazyka. Znalosť angličtiny je výhodou najmä pri komunikácii so zástupcami ZAV.

Uchádzať sa môžete o pozície ako: Chyžná, čašník, kuchár, výpomoc v kuchyni, predaj zmrzliny, suvenírov, obsluha v reštaurácii, obsluha v rýchlom občerstvení, …

Vzhľadom k početnosti a rôznorodosti sezónnych pracovných možností po celom Nemecku a veľkej dynamike pri obsadzovaní pracovných miest, nie je možné priebežné zverejňovanie všetkých ponúk na našej stránke. Stránka preto disponuje len reprezentatívnou vzorkou.
Pre efektívne a rýchle umiestnenie záujemcov o túto formu zamestnania ponúkame možnosť  registrácie a následnej komunikácie so zástupcami ZAV prostredníctvom EURES poradcov zo Slovenska.

Plná sezóna sa zväčša začína apríl/ máj a končí september/ október.

Upozornenie!

Ponuka je vhodná i pre študentov SOŠ, SŠ, VŠ, ktorí dovŕšili vek 18 rokov v čase podpisu pracovnej zmluvy a môžu prijať sezónnu prácu na 2 mesiace.

Žiadosti o pomoc pri sprostredkovaní sezónnych prác prijímame najneskôr do 15.apríla 2024.

Dátum platnosti do:
15.04.2024
Voľné pracovné miesta:
60
ISCO:
čašník, servírka
Požiadavky:

Predpoklady pre získanie sezónnej práce:

  • minimálny vek – 18 rokov
  • predchádzajúce skúsenosti – výhodou, nie podmienkou
  • možnosť pracovať min.2-3 mesiace (plná sezóna sa zväčša začína apríl/ máj a končí september/ október)
  • o prácu sa môžete uchádzať i v malých skupinkách ( po 2-3 osobách)
  • mali by ste ovládať aspoň základy nemeckého jazyka
Požadované vzdelanie:
stredná škola
Jazyk a úroveň ovládania:
nemecký - A2 Používateľ základov jazyka
Pozícia vhodná pre absolventa:
áno
Pozícia vhodná pre páry:
áno
Zamestnávateľ ponúka:

Ďalšie informácie k sezónnej práci

  • práca je organizovaná na zmeny vrátane víkendov, 40 – 48 hod./ týždenne
  • pamätajte: víkendy môžu byť stresujúce  -kedy sú letoviská, oddychové zóny najviac navštevované
  • minimálna mzda pre daný sektor v Nemecku; v roku 2024 činí 12,41,-€ / hod.brutto
  • odvody na dane a poistenie zráža zamestnávateľ z hrubého platu cca 35% – študenti majú odvody podstatne nižšie
  • spoločnosti zväčša poskytujú ubytovanie za zvýhodnený nájom
  • veľa spoločností poskytuje bezplatnú stravu počas pracovnej zmeny, alebo za zvýhodnenú cenu
Trvanie pracovného pomeru:
Doplňujúce informácie:

ZAV je súčasťou služieb, ktoré poskytujú úrady práce v Nemecku. Jedná sa o službu zdarma.
Ak sa uchádzate o sezónnu prácu zvážte, či sú vaše jazykové znalosti postačujúce pre prvotnú komunikáciu so zástupcami ZAV, zamestnávateľom a pri vycestovaní do cieľovej pracovnej destinácii. Je skvelé, ak  je v rámci skupinky stanovené jedna kontaktná osoba s lepšími komunikačnými znalosťami v cudzom jazyku.

Kontakt:

Ak máte záujem o pracovnú pozíciu, kliknite na ikonu „POŠLI ŽIVOTOPIS“, vyplňte požadované informácie a pripojte životopis a formulár v nemeckom, prípadne anglickom jazyku – Prosím do predmetu mailu uveďte i názov preferovanej pracovnej pozície ako i informáciu, či máte záujem o sezónnu prácu na 6 mesiacov alebo letnú brigádu.

Po splnení kritérií bude Váš životopis postúpený zadávateľovi pracovnej ponuky.

Ďakujem, že pre zaslanie životopisu požívate funkciu “Pošli životopis”.

EURES poradca: Mgr. Denisa Hudáková
Email: denisa.hudakova@upsvr.gov.sk
Telefón: 036/ 2440 303