Prejsť na obsah

Zber jahôd, malín, hrachu

Myllykosken TilaID:29929

Pre označenie ponuky za obľúbenú je potrebné sa registrovať / prihlásiť. Obľúbené ponuky nájdete vo svojom profile.

Máš otázku k tejto pracovnej ponuke?

Pošli životopis

Pre funkcionalitu životopisov sa musíš

Alebo vypíš svoje kontaktné údaje a nahraj svoj vlastný životopis

Nahraj prílohy

Životopis úspešne odoslaný

Správa úspešne odoslaná

Miesto výkonu
Vlajka Fínsko
Fínsko | Pöytyä
Nástup do práce
dohodou
Ponúkaná mzda
9.61 EUR / hodinová mzda úkolová mzda / brutto
Druh pracovného pomeru
sezónna práca
Popis pracovnej ponuky:

Zber jahôd, malín, hrachu

Farma Myllykosken Tila pestuje jahody, maliny, hrach a zemiaky v Pöytyä vo Fínsku. Zamestnávateľ hľadá pracovníkov predovšetkým na zber jahôd na letnú sezónu 2024. Sezóna trvá počas letných mesiacov jún – august. Obvyklý termín nástupu je v mesiaci jún. 

Dátum platnosti do:
05.06.2024
Voľné pracovné miesta:
15
ISCO:
pomocný pracovník v rastlinnej výrobe
NACE:
pestovanie ostatných netrvácnych plodín
Požadované vzdelanie:
základná škola
Jazyk a úroveň ovládania:
anglický - B1 Samostatný používateľ
Pozícia vhodná pre absolventa:
áno
Zamestnávateľ ponúka:
  • fínska pracovná zmluva na 1-3 mesiace

Mzdové podmienky pre sezónnych pracovníkov v poľnohospodárstve na roky 2023–2024 podľa odborového zväzu – Industrial union

Zberové práce zamestnávateľ vypláca podľa vyzbieraných kilogramov (úkolová mzda). Naopak výsadbu a balenie platí hodinovou mzdou. Plat je v súlade s pravidlami kolektívnych zmlúv pre poľnohospodárske odvetvia. Pri úkolovej práci je zmluvná mzda založená na hodinovej sadzbe 9,61 EUR / hod., t.j. keď zberač dosiahne bežné tempo výkonu 10 kg bobúľ / hod. To znamená, pokiaľ za hodinu nazbierate viac, váš hodinový zárobok bude o to vyšší. Okrem toho v roku 2024 zamestnávatelia vyplácajú pracovníkom aj jednorazovú platbu vo výške 15 EUR za každý mesiac zamestnania, počas ktorého sezónny pracovník odpracoval aspoň 80 hodín.

Mzdy podľa skúseností

Ak nemáte predchádzajúce pracovné skúsenosti v agrosektore, minimálna mzda (90%) na orientačné obdobie je 8,65 EUR/hod. Mzdu za orientačné obdobie vám môže zamestnávateľ vyplácať maximálne 2 mesiace, aj to len za obdobie, počas ktorého sa skutočne zaúčate. Ak ste v minulosti u tohto zamestnávateľa pracovali nepretržite alebo v niekoľkých rôznych obdobiach spolu aspoň 10 mesiacov, zamestnávateľ zvýši vašu hodinovú mzdu o 4 – 30 % prémiu za odbornú spôsobilosť.

Zmluvný plat

So zamestnávateľom sa môžete dohodnúť aj na mzde na základe zmluvy. Mzdu v takom prípade musí zamestnávateľ s vami dohodnúť písomne v pracovnej zmluve ešte pred nástupom do práce. Napríklad odporúčanie pre zmluvný plat za zber jahôd v roku 2024 je 1,15 EUR/kg. Pri bežnej rýchlosti práce na dohodu 10 kg/hod. zamestnanec zarobí 11,54 EUR/hod., čo je o 20 % viac ako minimálna mzda 9,61 EUR.

V prípade záujmu sa ďalšie podrobnosti k podmienkam zamestnania pre sezónnych pracovníkov v poľnohospodárstve dozviete na portáli Industrial Union, ktorý je najväčším odborovým zväzom vo Fínsku.

Ubytovanie:
Zamestnávateľ vie v prípade potreby zabezpečiť ubytovanie v cene približne 4 EUR / osobu / noc.
Trvanie pracovného pomeru:
sezónna práca
Doplňujúce informácie:

Pozrite si tiež prehľad ostatných pracovných ponúk na sezónne práce. Ak potrebujete viac informácií o krajine, nájdete ich na našom webe v časti Životné a pracovné podmienky – Fínsko.

Kontakt:

Ak máte záujem o túto pracovnú pozíciu, kliknite na ikonu „POŠLI ŽIVOTOPIS“, vyplňte požadované informácie a pripojte životopis v anglickom jazyku. Po splnení kritérií postúpime váš životopis zamestnávateľovi.

EURES poradca: Ing. Ján Gerát
Email: jan.gerat@upsvr.gov.sk
Telefón: 047/2441303