Prejsť na obsah

Nemecko – práca, TMS projekt

1. Práca

1.1. Práca v Erzgebirge/ Nemecko

1.2. Práca s drevom v Erzgebirge/ Nemecko

1.3. Práca na zaoceánskych riečnych a výletných lodiach

2. Mobilitný projekt TMS Nemecko

1. Práca

1.1. Práca v Erzgebirge/ Nemecko

Možnosti pre občanov v SR, ktorí hľadajú prácu v Nemecku so základmi nemčiny

Sieť EURES Slovensko vám ponúka prvýkrát v tomto roku možnosť zamestnania sa aj v oblasti Erzgebirge/ Krušných hôr . Ak hľadáte prácu mimo zaľudnených veľkých miest a preferujete život v jednote s prírodou, potom si nenechajte ujsť túto jedinečnú príležitosť.

Informácie o charaktere a prednostiach tohto nemecko – českého prihraničného regiónu vám prinášame na našej stránke v sekcii životných a pracovných podmienok.
Vzhľadom k širokej škále pracovných možností nie je možné priebežné zverejňovanie všetkých konkrétnych ponúk na našej stránke. Pre efektívne a rýchle umiestnenie záujemcov o  zamestnanie ponúkame možnosť komunikácie so zástupcom EURES Nemecko/ Úrad práce v Annaberg-Buchholz (aj česky hovoriaci) a EURES poradcami zo Slovenska.

Práca v Erzgebirge, Nemecko - TMS projekt

Informujte sa o možnostiach vášho pracovného uplatnenia regióne  za podpory regionálneho úradu práce Annaberg-Buchholz.

Hľadáte prácu v turizme, hotelierstve, výrobe, stavebníctve, obchode, službách? Láka vás reštaurácia, hotel, obchod, výroba, výstavba ciest, či domov, rodinná výroba, sociálne zariadenie? Túžite po práci predavača, pokladníka, čašníka, kuchára, na recepcii, či  manažérskom poste? Máte skúsenosti pri výstavbe ciest, mostov, budov? Máte skúsenosti v predaji, výrobe, kovo či drevospracujúcom priemysle?

Využite príležitosť, ktorú ponúka sieť EURES Slovensko v spolupráci s EURES Nemecko.

Šanca na uplatnenie je vysoká! Región ponúka uplatnenie kvalifikovaným, ale i nekvalifikovaným pracovníkom s praxou. Vítaní sú absolventi stredných i vysokých škôl pre svoj dlhodobý, ale i krátkodobý pracovný pobyt. Zamestnanie si nájdu i občania so znalosťami nemčiny začiatočníka.

O ďalších možnostiach vás radi informujú  EURES poradkyne
Mgr. Denisa Hudáková 036/ 2440 303 a Ing. Oľga Matochová 042/ 2440 303

1.2. Práca s drevom v Erzgebirge/ Nemecko

Uplatnenie pre umeleckých rezbárov, rezbárov/ stolárov, umelecky cítiacich zručných remeselníkov

Oblasť Erzgebirge (Krušných hôr) známa nielen idylickým krajinný rázom, ale aj nezameniteľným umením – ktorým je umelecké rezbárstvo.

„Die Kunst zum Leben“ („ Umenie k žitiu“ alebo „Umenie k životu“)

Pre túto oblasť sú typické drevené výrobky s nezabudnuteľným charakterom. K výrobkom z tejto oblasti patria postavičky baníkov, tzv. „Räuchermännen“, luskáčiky, pyramídy, sviečkové oblúky – Schwibbögen, anjeli, zvieracie motívy. Výrobky spĺňajúce náročné podmienky sú označené etiketou „Zertifiziertes Zeugnis“.

Hovorí sa, že originálne figúrky z Erzgebirge majú srdce i dušu. Figúrky sú zrkadlom ľudí. Sú späté s prírodou. Sú obrazom histórie v regióne.

Výrobky z regiónu Erzgebirge = životnosť, kvalita, precíznosť, ručná práca, umenie

Dopyt po výrobkoch sa teší nielen regionálnemu, národnému, ale i celosvetovému odbytu. Regionálni producenti preto ponúkajú možnosť stať sa spolupracovníkom najmä v rodinných firmách. Ponuka je platná celoročne!

1.3. Práca na zaoceánskych riečnych a výletných lodiach

Bundesagentur für Arbeit (BA) v spolupráci so sieťou EURES Slovensko zabezpečuje priebežne počas roka nábor pracovníkov pre riečne a zaoceánske výletné lode. 

Bundesagentur für Arbeit spolupracuje s viacerými lodnými spoločnosťami, čím sa zvyšuje i šanca pre uplatnenie viacerých záujemcov o prácu na palube.

Uplatnenie na palube nájdu najmä kvalifikované pracovné sily z oblasti hotelierstva a gastronómie, SPA, beauty, zábava a výlety, fitness, wellness, predaj a techniky a ďalších so znalosťou nemeckého alebo anglického jazyka.

V ponuke máme pre Vás možnosti pre uchádzanie sa o prácu na:

Pre záujemcov o prácu takéhoto charakteru by malo byť cieľom – zozmaznávať hostí, ktorí svoje nadšenie dávajú najavo úsmevom. Vašim zodpovedným prístupom sa im snažíte plniť sny o nezabudnuteľnej dovolenke. Pre túto prácu CVás vystihuje vášeň pre prácu, vysoká motivácia a vrúcnosť.

V prípade, že považujete túto možnosť siete EURES za atraktívnu, informujte sa bližšie o podmienkach u EURES poradcu:

Mgr. Denisa Hudáková 036/ 2440 303 alebo Ing. Oľga Matochová 042/ 2440 303.
 

2. Program TMS Nemecko

Hľadáte prácu, stáž alebo učňovskú prípravu v Nemecku? Máte viac ako 18 rokov, občianstvo alebo legálny pobyt v členskom štáte EÚ, Nórsku alebo na Islande?

Program TMS (Targeted Mobility Scheme) Nemecko podporuje pracovnú mobilitu v EÚ a poskytuje finančné príspevky, vďaka ktorým môžete financovať:

  • cestovné výdavky na pracovný pohovor
  • náklady na presťahovanie sa 
  • náklady na uznanie odbornej kvalifikácie 
  • jazykový kurz v krajine pôvodu 
  • jazykový kurz popri zamestnaní v Nemecku 
  • dodatočné cestovné náklady.

Kontakt: 

Customer Center
Villemombler Straße 76
53123 Bonn
Tel.: +49 228 713-1313
Fax.: +49 228 713-1111
Mail: make-it-in-germany@arbeitsagentur.de
zav.tms@arbeitsagentur.de

Pozrite si video Program cielenej mobility EURES !