Prejsť na obsah

Pánovi Miroslavovi priniesla návšteva Job Expo 2014 prácu

Sieť EURES Slovensko dlhodobo úspešne spolupracuje s holandskou spoločnosťou Sagius Uitzenders pri nábore zamestnancov na viaceré technické pozície v oblasti strojárenstva, hutníckeho priemyslu i stavebníctva. Konkrétne pracovné ponuky sú inzerované na webovej stránke našej siete. EURES organizuje aj pravidelné výberové pohovory v Banskej Bystrici a v Košiciach.

Na veľtrhu práce Job Expo 2014, ktorý sa uskutočnil v Nitre v dňoch 29. – 30.4.2014, bola spoločnosť Sagius Uitzenders jedným zo zahraničných vystavovateľov. Rovnako, ako po minulé roky, Sagius využil príležitosť zúčastniť sa veľtrhu.  Zástupca spoločnosti, pán Schwarzbacher, sa tu stretol s uchádzačmi o pozície brusičov, odlievačov ocele, jadrárov, CNC operátorov, montérov, sústružníkov, stolárov. Za asistencie zástupcu siete EURES Slovensko realizoval osobné pohovory, ktoré sú pre túto spoločnosť nevyhnutnou podmienkou pre prijatie do zamestnania. Počas trvania veľtrhu 101 návštevníkov prejavilo záujem o ponúkané pozície, z ktorých však len 42 spĺňalo požiadavky zamestnávateľa. Po osobných pohovoroch boli ich životopisy zaradené do databázy spoločnosti. Priamo na veľtrhu zamestnávateľ poskytol dvadsiatim úspešným kandidátom predbežný prísľub na zamestnanie.

Záujem o prácu v Holandsku prejavil aj pán Miroslav. Nakoľko jeho doterajšie pracovné skúsenosti vyhovovali požiadavkám zamestnávateľa. Na pohovore uspel a so spoločnosťou Sagius Uitzenders už v deň návštevy veľtrhu podpísal predbežnú zmluvu. Keďže spoločnosť zabezpečuje a hradí prvú cestu do Holandska, pán Miroslav si hneď pri podpise predbežnej zmluvy prevzal aj cestovný lístok, aby tri dni po podpise zmluvy vycestoval za novou prácou.

Príbeh pána Miroslava je len jedným z príbehov ľudí, ktorí veľtrh Job Expo 2014 navštívili. Ak ste zažili iný príbeh, podeľte sa s nami.