Prejsť na obsah

Možnosti na sezónne práce v poľnohospodárstve

Nemecko stále javí záujem o sezónnych pracovníkov pre oblasť poľnohospodárstva. Zamestnávatelia potrebujú sezónnych pracovníkov pri výsadbe, starostlivosti, či zbere špargle, jahôd a ďalších poľnohospodárskych komodít. Na druhej strane ešte stále zaznamenávame nemalý záujem o sezónne práce v poľnohospodárstve. Preto vám ponúkame prehľad portálov, ktoré vám pomôžu pri hľadaní pracovných ponúk pre sezónne práce v poľnohospodárstve.

V roku 2020 bola v spolupráci so Spolkovým ministerstvom pre výživu a poľnohospodárstvo spustená sprostredkovateľská platforma “Das Land hilft“, ktorá spája zamestnávateľov (poľnohospodárov, spoločnosti v maloobchodnom reťazci potravín) a sezónnych zamestnancov. Platforma disponuje okrem pracovných ponúk aj mnohými reportážami miestnych farmárov a množstvom praktických rád. O sezónnu prácu sa prostredníctvom tejto platformy môžu uchádzať záujemcovia bez príslušného vzdelania, bez predchádzajúcich skúseností, ale s istou znalosťou nemeckého jazyka, niekedy aj anglického jazyka a najmä s dobrou fyzickou kondíciou. Nemeckí zamestnávatelia hľadajú pracovníkov na pestovanie chmeľu, špargle. Postupujúcimi mesiacmi pribúdajú pracovné ponuky súvisiace s pestovaním cukrovej repy, jahôd, uhoriek, malín, jabĺk, hrušiek, hrozna.

Spolkového ministerstvo pre výživu a poľnohospodárstvo podporuje na svojej webovej stránke ďalšie obdobné iniciatívy v rámci Nemecka. My sme sa vám pokúsili priblížiť alternatívu jednej z nich.

Ponuky sezónnych prác v poľnohospodárstve nájdete momentálne aj na mnohých nemeckých portáloch. Príkladom môže byť i stránka www.saisonarbeit-in-deutschland.de. Ak hľadáte dlhodobú a kvalifikovanú prácu v oblasti poľnohospodárstva, potom vám dávame do pozornosti stránku www.agrarjobboerse.de. Uvedené stránky ponúkajú popis pracovnej ponuky aj priamy kontakt na zamestnávateľa.

Ďalšou možnou alternatívou vyhľadávania sezónnych pracovných ponúk je databáza voľných pracovných miest spravovaných Bundesagentur für Arbeit teda Spolkovým úradom práce. Keď  v sekcii Jobsuche zadáte kľúčové slovo – Saisonarbeite, máte k dispozícii niekoľko pracovných miest denne z rôznych pracovných oblastí.

sezónne práce v poľnohospodárstve Nemecko

UPOZORŇUJEME, že stránky poskytujú ponuky farmárov, ktoré nie sú preverené sieťou EURES Slovensko. Za kvalitu poskytovaného pracovného miesta teda nezodpovedáme.