Prejsť na obsah

Nemecko – on-line workshopy

Je vašim cieľom zamestnať sa v Nemecku u tamojšieho zamestnávateľa? Neviete ako na to? Skúste to spolu s nami, teda s poradcami siete EURES alebo zástupcami Bundesagentur für Arbeit  – ZAV alebo všetko v kombinácii s platformou „make-it-in-germany“. I v tomto roku sú vám k dispozícii on-line workshopy.

ZAV – Zentrale Auslands- und Fachvermittlung /Centrála pre sprostredkovanie kvalifikovanej pracovnej sily zodpovedá predovšetkým za podporu sprostredkovania práce v Nemecku pre kvalifikovaných pracovníkov zo zahraničia. Je súčasťou Bundestagentur für Arbeit.

Experti tejto inštitúcie vás zorientujú v témach:
–          Vstup na nemecký trh práce
–          Uznanie kvalifikácie
–          Sociálne zabezpečenie
–          Programy na štúdium nemčiny
Vďaka nim môžete získať rady k zostaveniu žiadosti o prijatie do zamestnania v súlade s tamojšími očakávaniami; môžu vám byť nápomocní pri hľadaní zamestnania.

Nemecky a anglicky hovoriaci experti sú vám k dispozícii v PO- PIA v čase 8:00 – 16:00 hod.

Chýba vám počiatočná odvaha, no vízia vašej budúcnosti vás posúva vpred? Potom si doprajte čas, ale nevzdávajte sa svojich snov a naberte odvahu aj vďaka on-line bezplatným workshopom, ktoré zástupcovia ZAV pripravujú pre záujemcov zo zahraničia v sekcii tzv. “WebTutorials”.

Ponúkame vám prehľad on-line workshopov pripravených pre rok 2024 :

14.2.2024 Visa for Germany – o 10:00 hod.
6.3.2024 Working in the Hotel and Gastronomy sector  – o 10:00 hod.

Hoci je účasť na workshopoch bezplatná, je potrebné registrovať sa vopred. Zo skúseností odporúčame túto informáciu brať na vedomie.

„Make it in Germany“ – ďalšia z možností, ktorú vám predstavujeme na našej stránke. Cieľom portálu je nadchnúť kvalifikované pracovné sily, študentov z celého sveta mieriacich do Nemecka. Prednosťou tohto portálu je, že je svojim užívateľom dostupný vo viacerých jazykových mutáciách; možnosť osobných konzultácií so zástupcami inštitúcie telefonicky, e-mailom, prostredníctvom chatu.

Do ponuky sú i v tomto prípade zahrnuté workshopy pripravené so špecifickými témami:

8.2.2024 “Mein Start im Deutschland”  (auf Deutsch) – o 10:00 hod. + o 17:00 hod.

20.2.2024 “ Job Search in Germany” (auf Englisch) – 18:00 – 20:00 hod.

Portál sa môže stať sprievodcom na vašej ceste do Nemecka. Množstvo cenných rád a informácií oceníte nielen vo vašej cieľovej pracovnej destinácii, ale spoločne môžete svoju cestu za budúcnosťou plánovať ešte vo vašej domovine.
Make it in Germany“ – predstavuje moderný a pestrý obraz o Nemecku a prispieva tak k prezentovaniu Nemecka ako sympatickej a svetu otvorenej krajiny pre odborníkov.