Prejsť na obsah

Festival Bažant Pohoda 2015

Už tretí rok bola sieť EURES súčasťou najväčšieho slovenského hudobného festivalu Bažant Pohoda 2015. Počas troch dní od 9. do 11. júla ste nás mohli nájsť v EÚ Informačnej zóne pri Európa stage. Záštitu nad EÚ zónou malo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Spolu s ostatnými európskymi informačnými sieťami a programami (Kreatívna Európa, Európske spotrebiteľské centrum v SR, Európa pre občanov, IUVENTA a SAAIC) sme informovali návštevníkov festivalu o fungovaní Európskej únie. Okrem toho u nás získali návštevníci informácie o životných a pracovných podmienkach.  Predstavili sme im možnosti cestovania, dobrovoľníctva, či štúdia v Európskej únii.
Cieľovou skupinou návštevníkov festivalu boli prevažne mladí ľudia. Preto sme ich informovali najmä o možnosti zapojiť sa do programu EÚ – Your First EURES Job. Ide o program, ktorý je zameraný na pracovnú mobilitu mladých. Záujemcom o prácu v zahraničí sme poskytli informácie o webovej stránke eures.sk. Webstránka umožňuje z pohodlia domova vyhľadať pracovné pozície, ktoré vyhovujú požiadavkám klienta. Návštevníci stánku EURES sa zapojili počas dňa do kvízu o našej sieti. Ako pozornosť získali od nás zaujímavé ceny.
V piatok a v sobotu počas dňa sa v EÚ informačnej zóne viedli diskusie o EURÓPE, hrali sa zážitkové hry, prednášalo sa o výmenných  programoch pre mladých Erasmus+. Návštevníkov veľmi zaujali premietané filmy “Návrat do horiaceho domu” o boji proti nacizme a “Dajte nám peniaze” o riešení globálnej chudoby spevákom Bonom Voxom.
Program v EÚ Informačnej zóne bol naozaj zaujímavý a pestrý a my sa už teraz tešíme, že sa sieť EURES zúčastní ďalšieho ročníka festivalu Bažant Pohoda.