Prejsť na obsah

Profesia days 2018

V dňoch 28. februára – 1. marca 2018  sa v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave uskutočnil veľtrh pracovných príležitostí Profesia days. Sieť EURES Slovensko bola jeho exkluzívnym partnerom. Na veľtrhu ponúkla záujemcom o prácu v zahraničí možnosť stretnúť sa so zástupcami spoločností a partnermi siete z krajín Česká republika, Rakúsko, Nemecko, Holandsko, Belgicko, Lichtenštajnsko, Taliansko, Írsko, Dánsko a Švédsko.

Počas dvoch dní trvania veľtrhu poskytli EURES poradcovia informácie približne 560 návštevníkom. Informovali ich o pripravovaných aktivitách a možnostiach zamestnania sa v krajinách EÚ/EHP. EURES poradcovia zo zahraničia poskytovali informácie o životných a pracovných podmienkach v ich krajinách. Na veľtrh práce prišli i s ponukou pracovných pozícií.

Pozvanie do výstavného priestoru našej siete prijali aj zahraniční zamestnávatelia, s ktorými EURES Slovensko dlhodobo spolupracuje. Boli to zamestnávatelia EMS – uitzendgroep, bv (Holandsko), Sagius Uitzenders (Holandsko), MSE Personalservice AG (Rakúsko) a Orizon GmbH (Nemecko). Talianska spoločnosť Bluserena SPA ponúkala sezónne pracovné pozície pre pomocný personál v reštauráciách v Taliansku počas letnej sezóny. Nemecká spoločnosť HANSA-PARK hľadala nových zamestnancov na pracovné pozície v zábavnom parku v oblasti gastronómie.

Zamestnávatelia vždy vítajú príležitosť stretávať sa s uchádzačmi o prácu osobne. Takýto kontakt prináša mnoho benefitov. Sieť EURES vždy rada vytvára priestor a pozýva zamestnávateľov na podobné aktivity, kde osobné kontakty prinášajú našim klientom novú prácu.

Účasť siete EURES Slovensko na veľtrhu Profesia days 2018 sa konala v rámci podaktivity 2.3. Národného projektu Spoločne hľadáme prácu. Národný projekt Spoločne hľadáme prácu sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.