Prejsť na obsah

EURES Slovensko – exkluzívny partner veľtrhu Profesia days 2016

Sieť EURES Slovensko,  exkluzívny partner veľtrhu Profesia days 2016, ktorý sa uskutočnil 17. – 18. 2. 2016 v priestoroch Incheba Expo v Bratislave, ponúkla návštevníkom veľtrhu svoje bezplatné služby v oblasti pracovnej mobility v krajinách EÚ/EHP a vo Švajčiarsku. Uchádzači o prácu v zahraničí  mali možnosť stretnúť sa vo výstavnom stánku siete EURES so zástupcami zahraničných spoločností, ktorých cieľom bolo osloviť potenciálnych kandidátov na rôzne pracovné pozície v Českej republike, Rakúsku, Nemecku, Holandsku, Belgicku a Grécku. Zástupcovia spoločností Orizon GmBH (Nemecko), BIPA Parfumerien (Rakúsko), MSE Personal Service AG (Rakúsko), holandských zamestnávateľov FridayEuro Tech Techwork b.v., Sagius Uitzenders b.v. a  EMS-uitzendgroep bv na veľtrhu viedli osobné pohovory s desiatkami záujemcov o prácu v ich spoločnostiach, informovali o podmienkach výkonu práce v zahraničí, ale aj o požiadavkách, ktoré kladú na uchádzačov o jednotlivé pozície.

Veľtrhu Profesia days sa aj tento rok zúčastnili EURES poradcovia z Nemecka, Rakúska a Českej republiky. Návštevníkov veľtrhu informovali predovšetkým o situácii na trhu práce, o voľných pracovných miestach v jednotlivých odvetviach, ale aj o životných a pracovných podmienkach vo svojej krajine. Vhodným uchádzačom, ktorí prejavili seriózny záujem o prácu, ponúkli aktívnu pomoc pri hľadaní pracovného uplatnenia.


Záujem zo strany návštevníkov veľtrhu bol prevažne o prácu v stavebnom priemysle, IT, administratíve, ale aj o pracovné ponuky pre opatrovateľky.  Stánok siete EURES navštívilo veľa študentov a absolventov vysokých škôl, ktorých sme, okrem iného, informovali aj o možnosti zapojenia sa do projektu pracovnej mobility mladých ľudí vo veku 18 – 35 rokov, ktorý sa realizuje pod názvom  „Your First EURES Job“.