Prejsť na obsah

EURES oslavuje 30, EURES Slovensko 20 rokov

Vstupom do EÚ sa Slovákom otvoril európsky trh práce a sieť EURES Slovensko začala napĺňať svoje poslanie, ktorým je spájať uchádzačov s európskymi zamestnávateľmi.

EURES – Európska sieť služieb zamestnanosti oslavuje tento rok 30. výročie svojho založenia. Od vstupu Slovenska do Európskej únie 1.5.2004 slovenskí EURES poradcovia nepretržite napĺňajú svoje poslanie a pomáhajú občanom Slovenska pri hľadaní pracovného uplatnenia v Európe. Za dve desaťročia sa sieť EURES na Slovensku stala neoceniteľným nástrojom bezplatnej pomoci nielen pre uchádzačov o zamestnanie, ale aj zamestnávateľov z celej Európy a je dôležitým zdrojom informácií o európskom trhu práce.

Ako dnes EURES v Európe funguje?

EURES je sieť pozostávajúca z viac ako 1 000 poradcov pôsobiacich vo všetkých členských krajinách EÚ/EHP a Švajčiarsku. Ponúka širokú škálu služieb od pomoci pri hľadaní práce alebo vhodných zamestnancov, poskytovania informácií o európskom trhu práce až po poradenstvo a finančnú podporu pracovnej mobility.

EURES prináša uchádzačom o zamestnanie množstvo výhod:

EURES zamestnávateľom ponúka:

  • prístup k širokému spektru uchádzačov o zamestnanie z celej EÚ;
  • pomoc pri nábore pracovníkov s potrebnými zručnosťami a skúsenosťami;
  • informácie o európskom trhu práce;
  • poradenstvo v oblasti právnych predpisov o zamestnávaní v EÚ.

EURES na Slovensku

Za 20 rokov svojej existencie prešla sieť EURES neuveriteľným vývojom. Z roka na rok narastal počet klientov, ktorí využívali jej služby. Rozširovalo sa portfólio aktivít, zlepšovali sa funkcionality webu, pribúdali informačné kanály, ktorými sieť šírila povedomie o svojej existencii a uľahčovala tak klientom prístup k svojim službám. Oslava 20–ročnej existencie je časom vhodným na bilancovanie. Sieť EURES Slovensko ho začína touto infografikou.

Infografika - 20 rokov s vami na ceste za PRÁCOU v EURÓPE. EURES oslavuje 30, EURES Slovensko 20 rokov.

Ahoj!
Radi ťa tu vidíme.

Prihlás sa na odber noviniek o práci v Európe a nič nezmeškaj!

Neposielame spam! Prečítaj si
zásady ochrany osobných údajov
pre viac info.