Prejsť na obsah

Dobrovoľníctvo a Európsky zbor solidarity

Staň sa dobrovoľníkom! Získaš inšpiratívne skúsenosti, nové sociálne kompetencie a komunikačné zručnosti.
Európsky zbor solidarity je iniciatíva Európskej únie, ktorá poskytuje mladým ľuďom príležitosť vykonávať dobrovoľnícku činnosť vo svojej vlastnej krajine či v zahraničí alebo zúčastniť sa na projektoch, z ktorých majú prospech komunity a ľudia v celej Európe.

Čaká na teba široká škála projektov ako napr. pomoc pri predchádzaní prírodným katastrofám alebo následnej obnove, pomoc v centrách pre žiadateľov o azyl alebo riešenie rôznych sociálnych problémov v rámci komunít. Môžu sa týkať širokej škály oblastí – vzdelávania a odbornej prípravy, občianstva a demokratickej účasti, ochrany životného prostredia a prírody, migrácie, kultúry, humanitárnej pomoci a mnohých ďalších.

Do projektov európskeho zboru solidarity sa môžu zapojiť ľudia vo veku od 18 do 30 rokov. Zaregistrovať sa môžeš aj skôr, keď budeš mať 17 rokov. Projekty, ktoré európsky zbor solidarity podporuje, môžu mať trvanie od dvoch do dvanástich mesiacov. Ich realizácia zvyčajne prebieha v členských štátoch Európskej únie.
Ak miluješ výzvy a máš záujem dobrovoľne pomáhať druhým, zapoj sa do programu Európsky zbor solidarity a zaregistruj sa.

Kontaktuj Európsky zbor solidarity a získaj bližšie informácie o dobrovoľníctve.

Staň sa dobrovoľníkom na Olympijských hrách Paríž 2024!

Sprav prvý krok už dnes!