Prejsť na obsah

DEŇ EURÓPY – oslávte s nami mier a jednotu v Európe

Poďte s nami osláviť 9. máj – Deň Európy. Zabavíte sa, veľa sa dozviete, stretnete zaujímavých ľudí a zapojiť sa môžete do rôznych kvízov a súťaží. Kedy a kde?

5.5.2023KOŠICE, Kino Úsmev, Kasárenské námestie 1

10:00 – 17:00 hod., Európska dedinka

EURES Slovensko bude súčasťou Európskej dedinky, v ktorej nájdete stánky Európskeho parlamentu, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Ministerstva zahraničných vecí, Úradu vlády a ďalších inštitúcií a európskych sietí. Príďte, získajte zaujímavé informácie a zapojte sa do zábavných súťaží a kvízov.

Na oslavách Dňa Európy na vás čaká aj diskusia na tému Demokracia v praxi moderovaná Jánom Gorduličom, prednáška Petra Konečného o európskych filmoch, ktoré zmenili svet, premietanie filmu Blízko a večerná Talkshow s Jánom Gorduličom a jeho hosťami. Súčasťou osláv sú aj filmové dni LUX Film Days v dňoch 3. – 5. mája 2023. Viac o programe na stránke deneuropy.eu.

9.5.2023BRATISLAVA, Stará tržnica, Námestie SNP 25

9:00 – 14:00 hod., infostánky

Čo nám prináša členstvo v Európskej únii? Čo robí Európsky orgán práce (ELA)? Aké zručnosti potrebujeme v časoch umelej inteligencie? Čo robí Európa vo vesmíre a aké kroky podniká pre záchranu klímy? Odpovede nielen na tieto otázky dostanete na oslavách Dňa Európy v bratislavskej Starej tržnici. Máte otázky týkajúce sa pracovnej mobility v Európe? Navštívte stánok siete EURES Slovensko.

Oslávte Deň Európy spolu s nami. Čakajú na vás workshopy, súťaže, výstava a zaujímavý sprievodný program moderovaný Jánom Gorduličom. Oslavu ukončí večerný koncert Jany Kirschner. Viac na Deň Európy v Bratislave (europa.eu)

9.5.2023 – LUČENEC, Mestský park – altánok

9:00 – 11:00 hod.

Príďte s nami osláviť Deň Európy v Lučenci. V mestskom parku sa budete môcť zapojiť do interaktívnych hier, kvízov a súťaží. Čaká na vás fotostena a mnoho ďalších aktivít.

10.5.2023ŽILINA, Ul. Vysokoškolákov 24

10:00 – 15:00 hod.

Deň Európy budeme oslavovať aj v Žiline. Moderovaný program, vystúpenie folklórnej skupiny, rôzne súťaže a hry budú súčasťou týchto osláv. Hlavným bodom programu bude predstavenie európskych inštitúcií, medzi ktorými nebude chýbať ani sieť EURES Slovensko. Tešíme sa na vašu návštevu. Viac na Deň Európy v Žiline (europa.eu)


Ahoj!
Radi ťa tu vidíme.

Prihlás sa na odber noviniek o práci v Európe a nič nezmeškaj!

Neposielame spam! Prečítaj si
zásady ochrany osobných údajov
pre viac info.