Tlačivo U1 a iné

Účelom EURES fóra je vzájomná výmena informácií, skúseností s prácou a životom v zahraničí medzi jednotlivými užívateľmi. Pre zadávanie príspevkov na fórum je nutná registrácia užívateľa.

Tlačivo U1 a iné

Poslaťod Dominko777 » Ned 11. Sep 2016 21:39:14

Dobrý deň, už dlhší čas hľadám aktuálne informácie o postupe, ktorý je potrebné absolvovať pri odchode z Anglicka na Slovensko.
Nejasnosti mám v postupe s formulárom U1 a jeho preukázaním na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.
Žijem, pracujem v Anglicku 3 roky, stále pracujem a mám aktívny príjem, no napriek tomu už mám určený deň odletu, teda definitívneho odchodu z Anglicka na Slovensko (3. November 2016).
Neviem, ako postupovať pri žiadosti o formulár U1, keďže pokiaľ sú moje informácie správne, musím byť nezamestnaný na žiadosť o toto tlačivo.
To by však znamenalo, že by som musel svoj pracovný pomer ukončiť oveľa skôr, aby som mohol žiadať potvrdenie formuláru U1, ktorým sa musím preukázať na úrade práce na Slovensku.
Podľa informácií ktoré som dostal, vybavenie formulára U1 trvá viac ako 30 dní, čo by znamenalo, že musím byť po dobu jedného mesiaca nedobrovoľne nezamestnaný.

3. ak požiadate o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie do 7 kalendárnych dní od rozviazania pracovného pomeru a predložíte formulár E 301 potvrdený príslušnou inštitúciou členského štátu, v ktorom ste vykonávali zárobkovú činnosť, budete do evidencie zaradený odo dňa nasledujúceho po skončení pracovného pomeru. Od tohto dňa bude za Vás platiť zdravotné poistenie štát.

Otázka: Ako je možné požiadať o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie do 7 kalendárnych dní od rozviazania pracovného pomeru a predložiť formulár E 301 (U1) príslušnou inštitúciou členského štátu, ak jeho vybavenie trvá viac ako 7 kalendárnych dní?

Prosím Vás o pomoc, keďže sa snažím získať čo najviac aktuálnych informácií o týchto dôležitých postupoch.
Za odpoveď/pomoc Ďakujem a prajem príjemný deň.
Dominik
Dominko777

Späť na EURES fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť