pridavky na deti z Nemecka

Účelom EURES fóra je vzájomná výmena informácií, skúseností s prácou a životom v zahraničí medzi jednotlivými užívateľmi. Pre zadávanie príspevkov na fórum je nutná registrácia užívateľa.

pridavky na deti z Nemecka

Poslaťod patrikpresov » Pia 15. Aug 2014 18:42:12

Dobry den prajem. Vedeli by ste mi prosim poradit ake tlaciva alebo co vsetko potrebujem pripadne aj zo Slovenska ked si chcem poziadat o pridavky na detiav Nemecku? Pracujem v Nemecku cez nemecku personalnu agenturu, mam nemecku pracovnu zmluvu od 4.8. 2014 do 29.8.2014, manzelka s detmi ziju na Slovensku, deti mam vo veku 7r, 5r, a 8mesiacov. Poradte mi prosim lebo neviem ako sa pohnut dalej. Za odpoved vopred Dakujem. Patrik Kuchar
patrikpresov

Re: pridavky na deti z Nemecka

Poslaťod jan farkas » Ned 26. Okt 2014 17:46:27

ahoj, v prvom rade potrebuješ formulár E401 a E411, ten ti daju na žiadosť na UPSVAR tam, kde poberáte rod. prídavky. Nebude to na počkanie, par dni to trva, ale može ti to aj manželka vyzdvihnut a poslať. Potom potrebuješ kopiu rodných listov detí, kopiu sobášneho listu, potvrdenie od zamestnávatela arbeitbescheinigung, kopiu prechodného pobytu v nemecku- ten je podmienkou. Ja som poslal aj kopiu prac zmuvy, aj socialnummer, proste vsetko čo som mal ako doklad o práci v nemecku. Inak ešte závisí na ktorom famillienkasse si to vybavuješ, každe vyžaduje niečo iné. Niektoré chcú preložene rod listy atd, ideálne by bolo keby si zavolal na 0800 4 555530, to je zadarmo z nemeckého čisla na famillienkasse central a tam ti povedia podla kraja čo potrebuješ. Ja som dal všetko do velkej obálky, poslal na adresu príslušného FK a bolo. Potom ešte odporúčam asi po mesiaci volať na to iste číslo, dožadovať sa kindergeld nummer a tlačiť na informácie čo sa deje. A znova volať. Bez volania to vyplatia po roku. Vybavovala som to dva krát, volal zakaždým len raz a všetko bolo ok. Takže E401, E4011 zo svk, rodné listy, sobášny list, arbeitbescheinigung od zamestnavatela, kopia prechodného bydliska a všetko čo uznaš za vhodne (samozrejme kopie). Vela štastia a trpezlivosti.
jan farkas

Späť na EURES fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia