Agentury bez poplatkov

Účelom EURES fóra je vzájomná výmena informácií, skúseností s prácou a životom v zahraničí medzi jednotlivými užívateľmi. Pre zadávanie príspevkov na fórum je nutná registrácia užívateľa.

Agentury bez poplatkov

Poslaťod neviem » Štv 08. Aug 2013 10:48:48

Pozna niekto nejaku serioznu agenturu, ktora nevybera ziadne poplatky od ludi? :?:
neviem

Re: Agentury bez poplatkov

Poslaťod Hosť » Sob 10. Aug 2013 15:28:50

http://www.hagara-agency.com/o-nas/

Dopredu neberie nic...vie vybavit pracu ludom do rakuskych alp ako casnik kuchach chyzna umyvac riadu..ale zaklad nemciny musi byt.
Hosť

Poslaťod Hosť » Sob 10. Aug 2013 15:32:59

http://www.maximilian.at/de/servicenavi ... bewerbung/

Tento hotel v rakuskych alpach hlada na zimnu sezonu:

chyzne
umyvacov riadu
casnikov
kucharov
recepcne
maserov

Online sa musite bewerbovat.
Hosť

Poslaťod Hosť » Sob 10. Aug 2013 15:47:58

http://www.ischgl.com/de/more/jobs

Tu mate adresy hotelov v rakuskych alpach kde hladaju na zimnu sezonu personal..mozete kontaktovat priamo zametsnavatela!!!
Hosť

Poslaťod Hosť » Sob 10. Aug 2013 16:00:35

Hosť

Poslaťod zeroekonulak » Uto 13. Aug 2013 17:28:57

Rád by som sa chcel spýtať na nejaké agentúry ktoré sprostredkuvávajú prácu do anglicky hovoriacich krajín alebo prípadne práce kde nie je až tak potrebný cudzí jazyk. Viem že v dnešnej dobe je tažké nájsť prácu kde nieje potrebný cudzí jazyk ale mozno budem mať štastie :) Vopred dakujem :)
zeroekonulak

Poslaťod Pavel Husar » Štv 15. Aug 2013 12:00:16

Dobrý deň milí pisatelia a čitatelia,
teší ma, že používate portál eures.sk pri Vašej vzájomnej komunikácii.
Rád by som upozornil, že do 31.4.2013 bola Slovenská republika jedinou krajinou EÚ,
ktorá umožňovala agentúram sprostredkovania zamestnania za úhradu (SZU) vyberať poplatky
od samotných uchádzačov o zamestnanie. To skončilo od 1.5.2013, kedy sa začala uplatňovať novela zákona číslo 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti (od 1.mája 2013 je účinný zákon č. 96/2013, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony...: http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanos ... e_id=13025 )

§25 odstavec 3 znie:

Sprostredkovateľ môže vyberať poplatok za služby súvisiace so sprostredkovaním zamestnania za úhradu len od právnickej osoby alebo fyzickej osoby, pre ktorú sprostredkúva zamestnanca. Výšku poplatku podľa prvej vety dojednáva sprostredkovateľ s právnickou osobou alebo fyzickou osobou, pre ktorú sprostredkúva zamestnanca.

Pre overenie kliknite na: http://www.profesia.sk/cms/zakony/zakon ... a_index=33

Môj komentár: služby súvisiace so sprostredkovaním práce chápem evidovanie v databáze agentúry, konzultácie, poradenstvá, samotné sprostredkovanie zamestnania, komunikácia akéhokoľvek druhu, pre Vás ako uchádzačov o zametanie jednoznačne ZADARMO. Toto si vykompenzujú od Vašich zamestnávateľov.
Náklady za cestovné, ubytovanie, stravovanie než začnete pracovať ako aj overovanie kópii dokladov si znáša každý uchádzač sám. Je to lepšie, pretože si často tieto záležitosti vybavíte omnoho lacnejšie, než agentúra.
Ak zamestnávateľ na overených kópiách dokladov trvá, nech znáša náklady on.

Záver: za služby súvisiace so sprostredkovaním práce nemá agentúra žiadne právo od Vás pýtať peniaze. To platí v rámci celej EÚ. Ak domáce alebo zahraničné agentúry predsa len od Vás tieto peniaze požadujú v akejkoľvek výške, konajú NEZÁKONNE.
Dovoľujem si na Vás apelovať, aby ste tieto skutočnosti mali neustále na pamäti, keď sa budete chcieť zamestnať cez agentúru sprostredkovania za úhradu.
Želám Vám veľa úspechov a hlavne šťastia
Ing. Pavel Husar, EURES asistent, UPSVaR Malacky
Pavel Husar

Poslaťod uk24 » Pia 16. Aug 2013 9:30:48

Ahoj zeroekonulak, nehovorim ze bez poplatku ale nebol som uplne osideny, mal som robotu, ubytovanie nebolo tiez bohviečo..ale na začiatok stačilo...Universal Consulting, Trencin-vela zlych recenzii na nete, osobne si myslim ze sa da...vzdy mi zdvihli tel.ked som potreboval nieco riesit a viem ze teraz vybavuju na prevadzkach nove ubytko, oficialne s papiermi, hned dostanem najomnu zmluvu a nemam problema
uk24

Poslaťod julo123 » Pia 16. Aug 2013 12:42:17

Pozeral som ich stránku, a majú tam uvedené že vyberajú 295 EUR za:".. poradenstvo ohľadne formalít, oznamovacích a registračných povinností, ako aj poskytovanie všeobecných informácií, ktoré je nutné vybaviť si pred vycestovaním do zahraničia a po príchode späť do krajiny. Poplatok taktiež zahŕňa administratívu spojenú s prezentáciou Vášho životopisu, vyplnenie potrebných formulárov a asistenciu s vybavením ubytovania alebo dopravy do krajiny."

Čiže nemajú uvedené že berú 295 EUR za sprostredkovanie (lebo podľa zákona nemôžu :) ) ale za poradenstvo a služby. Lenže čo v prípade, keď zamestnanec dostane pracovnú zmluvu a po pár dňoch ho zamestnávateľ prepustí. Vráti agentúra peniaze? Alebo aká je vlastne záruka, že keď je na papieri - zmluve s agentúrou uvedené že sa platí za poskytnutie poradenstva a služieb a nie za sprostredkovanie zamestnania?

295 EUR je podľa mňa za poradenstvo a administratívne služby príliš veľká suma. Prečo na Slovensku nemáme poriadne zákony. Moja logika hovorí, že ak chce zamestnávateľ zamestnanca a nevie si ho zohnať sám, tak zaplatí agentúre aby mu ho našla. Potom aký je dôvod vyberania peňazí od chudákov nezamestnaných, ktorí nemajú peniaze, sú frustrovaní z celej situácie atď a ak chcú pracovať musia si za to ešte aj zaplatiť?
julo123

Poslaťod Hosť » Pia 16. Aug 2013 13:55:35

Vy ste ochotni dat 295euro dakym podvodnikom ..ro nieje normalne..namiesto toho vyhadzovania penazi podvodnickm agenturam vrazte tie peniaze do dobrej jazykovej skoly kde dostanete slusny zaklad nemciny a budete schopni sami si zatelefonovat rakuskym ci nemeckym zamestnavatelom!!!Podporujete podvodnikov len!!!
Hosť

Ďalší

Späť na EURES fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť